• RP_ULTRA_HOLD_TAPE_PROTEZ_SAÇ_BANDI_OVAL (’’CC’’ - 2,0cm x 7,5cm) 36 Adet
  • RP_ULTRA_HOLD_TAPE_PROTEZ_SAÇ_BANDI_OVAL (’’CC’’ - 2,0cm x 7,5cm) 36 Adet
  • RP_ULTRA_HOLD_TAPE_PROTEZ_SAÇ_BANDI_OVAL (’’CC’’ - 2,0cm x 7,5cm) 36 Adet
RP_ULTRA_HOLD_TAPE_PROTEZ_SAÇ_BANDI_OVAL (’’CC’’ - 2,0cm x 7,5cm) 36 Adet
Ürün Kodu : RP_ULTRA_HOLD_TAPE_PROTEZ_SAÇ_BANDI_OVAL (’’CC’’ - 2,0cm x 7,5cm) 36 Adet       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
65.00 TL   Kdv Dahil
-
+


Walker Tape - Ultra Hold™ Tape Ürün Özellikleri:
- İsim: Ultra Hold Tape

- Özelliği: Yapıştırıcı

- Boyutu: "CC" (2,0cm x 7,5cm)

- Uyumluluğu: Tüm alt yapılar için uygundur.

- Etkisi: Kuvvetli (2-4 Hafta)

- Görünüm: Yarı mat / Şeffaf

- Karşılaştırılabilir: Super Tape, Extenda Bond , Air Flex ve Geo Bond ile.

- Kullanım alanları: Cilde uygulanabilir.

- Hipoalerjenik: Yok

- Bekletme: Oda sıcaklığında bekletin.- Seçenek: 1" x 3" - "C" - "CC" - "A"

- Temizleme: C-22 Solvent ve Action Solvent

- Menşei: U.S.A

Walker Tape - Ultra Hold™ Tape Ürün Kullanım Şekli:

Protez Saç merkezlerinin ve Protez Saç kullanıcılarının en çok tercih ettiği bant çeşitlerindendir. 

Tutuculuğunu 2-4 haftaya kadar koruyabilen, esnek yapıda olan, fazla kalıntı bırakmayan bant çeşididir.

Kullanım süresi cilt yapınızdaki yağ oranına, hava koşullarına ve 'Bakım' esnasında yapmış olduğunuz işlemlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

 

Neden Cilt Yapısına Göre Değişir?

Kullanmış olduğunuz bantlar medikal bantlardır ve cilt yapınızdaki yağ oranına bağlı olarak erime ve atma durumları yaşanmaktadır. Her cildin banda vermiş olduğu tepki farklıdır. Bantlardaki çeşitlilik kullanıcıların cilt yapılarının çeşitliliğine göre oluşturulmuştur. Cildinize uygun bandı deneme yanılma yöntemiyle bulmanız gerekmektedir. Deneme yanılma yönteminin sizler için masraflı olduğunu düşünereksiz değerli kullanıcılar için YENİ bir paket içeriği geliştirdik. '6 Farklı bant çeşidini tek paket yaptık' 6 Farklı bant çeşidini, her banttan 6 adet olmak üzere, 1 pakette 36 adet olacak şekilde hazırladık. Tek pakette 6 farklı bant çeşidini deneme fırsatınız olacak. Her bakımda kullanmış olduğunuz bandı not alarak tutuculuk sürelerini gözlemleyebilir, cildinizin vermiş olduğu tepkileri test edebilirsiniz. Bu şekilde cildinize uygun bandı teşhis etmiş olursunuz. 


Neden Hava Koşullarına Bağlıdır?
 

Protez saç bantları ve sıvı yapıştırıcıları terlemelere ve yağlı ciltlere çok fazla dayanabilen özellikte olmadığını belirtmek isteriz. İş hayatınızda çok fazla terleyen birisiyseniz maalesef ki bantlardan istediğiniz performansı alamayacaksınız. Yaz aylarında nemden ve sıcaktan dolayı bantlarda akma görülebilmekte, tutuş gücü düşebilmektedir. Özellikle yaz aylarında bantlar neden akıyor sorusuyla sık sık karşılaşıyoruz. Sıcak havalarda ve yağlı ciltlerde akma ve atma sorununa çözüm olarak aşağıdaki belirtmiş olduğumuz ürünleri kullanmanız gerekiyor. 


Ter ve Yağ Önleyici:

Scalp Protector

Scalp Protector Thick

Max Hold Sport

Likit Yapıştırıcı:

Ultra Hold

Extreme Hold

Walker Signature Adhesive

Bakım Esnasında Yapılan Hatalar:

Bakım Esnasında bir çok kullanıcı dikkat edilmesi gereken hususları gözardı ederek bakım yapmaktadır. 

Dikkat edilmesi gerekenler aşağıda sıralanmıştır:
 

1) Protez saçınızın alt yapısının yağdan arındırılmış ve kuru olması çok önemlidir. Aldığımız şikayetlerden bir tanesi de

bandın cilde yapıştığı fakat protez saçın alt yapısına yapışmadığı yönünde oluyor. Kullanmış olduğunuz sökücüler yağ bazlıdır.

Bakım esnasında protez saçın alt yapısından iyice arındırmanız gerekiyor. Bandın protez saça yapışmıyor olmasının nedenlerinden biride budur.
 

 2) Protez saçı temizlediğiniz gibi cildinizi de yağdan arındırmanız gerekiyor. Bazı durumlarda şampuan yetersiz kalabiliyor. Alternatif olarak traş köpüğü ile kafa derinizi yıkamanız tavsiyemizdir. 
 

3) Kafa derinizden çıkan saçların tıraşlanmıyor olması. Her bakımda cildinizin pürüzsüz olduğundan emin olmalısınız. Traş etmediğiniz saçlar canlı olduğu için yağlanmayı iki katına çıkartacaktır. Yağlanma olduğu içinde bandınız atacaktır.
 

4) Tak-Çıkar işlemi, bir çok kullanıcı sabah uygulamayı yapıp, akşam yatacağı zaman çıkartıp bant değiştirmeden ertesi

sabah tekrardan bantlara fön ile ısı vererek kullanım yapmaktadır.  Protez saç bantlarının tamamında böyle bir özellik yoktur ve

tavsiye etmediğimiz bir kullanım şeklidir. Bu şekilde kullanarak, ünitenin 2-3 hafta bandını değiştirmeden kullanamazsınız. 

Kafanızdan çıkarttığınız anda bant hava almaya başlar ve üzeri tozlanır, bu da bandın tutuculuğunu azaltır.

Isı verdiğinizde bir nebze geri gelir fakat beklediğiniz performansı alamayacaksınız. Kullanmış olduğunuz bantlar kuvvetli bantlardır.

Yeni bant uygulaması yaptığınız zaman tutuculuk güçleri zayıflamadan sök-tak işlemi yapmaktaysanız bu da doğru bir kullanım değildir. Bantlar hem cildinize hemde üniteye sağlam bir şekilde yapıştığından sökme işlemide hem cildinize hemde ünitenin tül kısımlarına istemden zarar verebilirsiniz.
 

Sağlıklı Bakım Aralığı;

Bizim önerdiğimiz en sağlıklı bakım aralığı 7-10 gün arasındadır. Bildiğiniz üzere bantların yapıştığı kısımlar hava ve su geçirmemektedir.

3-4 hafta cildinizin hava ve su geçirmiyor olması, cildiniz için ne kadar sağlıklı olabilir? Cilt sağlığınıza da önem vermelisiniz. Cilt sağlığınız için nemlendirici kremler kullanabilirsiniz.


Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?